Порада для біженців, що переміщуються з України до Європи

Also available in English here.

также доступно на русском языке здесь.

Законне право на перебування біженців у ЄС

3-го березня 2022 року Європейський Союз запровадив тимчасові заходи, які дозволяють біженцям з України в'їжджати до будь-якої країни-члена ЄС і перебувати там упродовж щонайменше одного року.

Всі 27 країн-членів Європейського Союзу погодилися надати доступ до захисту по всьому ЄС. Біженці отримають дозвіл на перебування на території Євросоюзу на термін щонайменше один рік із автоматичним подовженням ще на рік.

Оператори залізничного та автобусного сполучення, які забезпечують безкоштовне переміщення з України до Європи

Нижче наведено перелік операторів залізничного та автобусного сполучення по Європі, які надають біженцям можливість безкоштовного переміщення:

КраїнаПоїздиАвтобуси
Польща
Станом на 14 березня 2022 року майже всі пасажирські автобуси та поїзди у Польщі пропонують безкоштовний проїзд для людей з українським паспортом або ID-карткою.

RegioJet співпрацює з UZ, Člověk v tísni, ČD Cargo та Rail Cargo Group, щоб забезпечити безкоштовний щоденний нічний поїзд між Україною та Прагою. Цей потяг з 20 вагонами розрахований на 400 пасажирів, а також перевозить гуманітарну допомогу в Україну. Потяг їде з Києва до Львова, потім нічним рейсом о 21:30 з Пшемисля до Праги зі зупинками в Остраві, Оломоуці та Пардубиці. RegioJet надасть пасажирам безкоштовну їжу та напої під час поїздки.

PKP: безкоштовне переміщення всіма потягами PKP за українським паспортом або ID-карткою.

Deutsche Bahn: безкоштовне переміщення всіма потягами Eurocity з Польщі до Німеччини.

Wizz Air: У березні 2022 року Wizz Air підтримує українських біженців, пропонуючи їм 100 000 безкоштовних місць на всіх рейсах континентальної Європи, що вилітають із Польщі. Оскільки багато біженців вже почали переїжджати і могли опинитися в інших локаціях, авіакомпанія також пропонує "рятувальний" тариф (rescue fare) у розмірі 29,99 євро для всіх інших рейсів (крім ОАЕ, Ісландії та Канарських островів), а також "рятувальний" тариф у розмірі 69,99 євро для всіх рейсів в ОАЕ, Ісландію та на Канарські острови. Українські біженці, які бажають забронювати квиток, можуть зробити це на сайті: https://wizzair.com/#/rescue. При бронюванні та реєстрації пасажирам необхідно буде вказати номер їхнього українського паспорта або ID-картку.

Flixbus: безкоштовне переміщення всіма автобусами Flixbus територією Польщі.

Румунія 

Flixbus: безкоштовне переміщення всіма автобусами Flixbus. Квитки на поїздки з Бухареста можна запитати на сайті Flixbus.

Угорщина

MÁV-Start: переміщення з України до Угорщини незалежно від громадянства.

 
Словаччина

Železničná spoločnosť Slovensko: безкоштовне переміщення всіма потягами за українським паспортом або ID-карткою.

Деякі регіональні оператори автобусних перевезень (зокрема Bratislava та Trnava) надають послуги безкоштовно. На кордоні зі Словаччиною можна дізнатися, які саме транспортні компанії пропонують безкоштовні послуги.

Чеська Республіка

Arriva: безкоштовний проїзд у всіх поїздах та автобусах з українським паспортом або ID-карткою.

PKP: безкоштовне переміщення всіма потягами PKP за українським паспортом або ID-карткою.

České dráhy: безкоштовне переміщення всіма потягами CD за українським паспортом або ID-карткою.

RegioJet: безкоштовні потяги з Києва до Львова. Безкоштовні нічні потяги від Перемишля (Польща) до Праги із зупинками в Остраві, Оломоуці та Пардубіце.

 
Німеччина

Deutsche Bahn: безкоштовне переміщення на всіх потягах за українським паспортом, ID-карткою або з квитком «helpukraine«», який можна отримати у tDB Reisezentrum (центрах подорожей DB) на будь-якій залізничній станції. DB щодня пропонує 7,500 місць для біженців у своїх поїздах.

Безкоштовне переміщення для біженців будь-якими автобусами за українським паспортом або ID-карткою.

Австрія

ÖBB і Wiener Linien: безкоштовне переміщення всіма потягами за українським паспортом або ID-карткою, квиток не потрібний. Можливе в період від 1/03/2022 до 15/03/2022.

 
Франція

SNCF: безкоштовне переміщення всіма потягами за українським паспортом або ID-карткою або з квитком «helpukraine» , який можна отримати у DB Reisezentrum (центрах подорожей DB) на будь-якій залізничній станції. З 12 березня 2022 року SNCF додав автобус на маршрут Париж-Барселона виключно для біженців.

Транскордонні перевізники: біженці можуть переміщуватися безкоштовно за українським паспортом або ID-карткою з Франції до Бельгії (Thalys), Англії* (Eurostar), Швейцарії (TGV Lyria), Німеччини (Deutsche Bahn), Італії (TGV) та Іспанії (Renfe-SNCF).

* Для в'їзду до Великої Британії необхідна дійсна віза.

Можливе безкоштовне переміщення всіма автобусами TER у Франції.

Швейцарія

Весь публічний транспорт у Швейцарії безкоштовний для власників українських паспортів або ID-карток.

TGV LYRIA: безкоштовне переміщення всіма потягами за українським паспортом або ID-карткою.

SBB CFF FFS: безкоштовне переміщення всіма потягами за українським паспортом або ID-карткою.

 
Італія

 

Flixbus: безкоштовне переміщення всіма автобусами за українським паспортом або ID-карткою

MarinoBus: безкоштовне переміщення всіма автобусами за українським паспортом або ID-карткою.

Нідерланди

Весь публічний транспорт у Нідерландах, зокрема потяги NS, безкоштовний для власників українських паспортів або ID-карток.

 
Бельгія

SNCB: безкоштовне переміщення всіма потягами за українським паспортом або ID-карткою або з квитком «helpukraine», який можна отримати у DB Reisezentrum (центрах подорожей DB) на будь-якій залізничній станції.

Thalys: безкоштовне переміщення всіма потягами за українським паспортом, ID-карткою або з квитком «helpukraine».

Eurostar: безкоштовне переміщення всіма потягами за українським паспортом або ID-карткою.*

* Для в'їзду до Великої Британії необхідна дійсна віза.

 
Велика Британія

Eurostar: безкоштовне переміщення всіма потягами за українським паспортом або ID-карткою від будь-якої станції чи зупинки Eurostar в Європі до станції London St Pancras International.*

* Для в'їзду до Великої Британії необхідна дійсна віза.
 
Іспанія

Renfe and Renfe-SNCF: безкоштовне переміщення з та до Франції та Іспанії, а також в межах Іспанії всіма потягами за українським паспортом або ID-карткою.

 
Фінляндія

VR: безкоштовне переміщення всіма потягами за українським паспортом або ID-карткою.

OnniBus: безкоштовне переміщення всіма автобусами за українським паспортом або ID-карткою.

The information provided on this page does not, and is not intended to, constitute any legal or professional advice. All information, content and materials available on this page are for informational purposes only. Information on this page may not constitute the most up-to-date legal (or other) information. This page contains links to other third-party websites. Trainline bears no responsibility for the accuracy, legality or content of the third-party sites. Such links are only for the convenience of the reader, user, or browsers. Trainline does not recommend or endorse the contents of the third-party sites.

Країни

Тут ви знайдете інформацію про переміщення, проживання та наявну допомогу для біженців по всій Європі.

Польща

Польща приймає біженців з України та надає безкоштовне розміщення та допомогу.

  • Державний польський сайт з останніми новинами: gov.pl
  • Гаряча лінія з питань перетину українського кордону: 00 48 82 568 51 19
  • Гаряча лінія для громадян України: 0048 22 601 75 62
  • Інформаційна гаряча лінія МЗС Польщі: 0048 47 721 75 75

Румунія

Румунія допомагає біженцям з України, надаючи безкоштовне переміщення та проживання і пропонує інші види підтримки в країні. Останню інформацію див. на сайті уряду Румунії.

Угорщина

Угорська національна залізниця, MÁV-Start, оголосила, що пасажири з України можуть подорожувати Угорщиною безкоштовно без візи та довідки про вакцинацію.

Посилання на державні ресурси, корисні сайти, прямі лінії, дані

Словаччина

У рамках допомоги Україні Словаччина надає біженцям право на безкоштовне переміщення та тимчасове перебування терміном у 90 днів. Актуальну інформацію див. на сайті Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки.

Чеська Республіка

Чеська Республіка допомагає українським біженцям, що прибувають з України до Чехії, забезпечуючи безкоштовне пересування та розміщення.

  • Останні рекомендації можна знайти на урядовому сайті Чеської Республіки: https://www.mvcr.cz/
  • Докладніше про допомогу з розміщенням див. тут: https://www.stojimezaukrajinou.cz/en

Німеччина

Національний оператор залізничних перевезень Deutsche Bahn створив квиток під назвою «HelpUkraine», який дозволяє біженцям переміщуватися між усіма станціями в межах країни безкоштовно.

Австрія

Австрія допомагає біженцям з України, надаючи їм безкоштовний проїзд, розміщення та підтримку на території країни. Актуальну інформацію див. на урядовому порталі Австрії.

Франція

SNCF підтримує біженців з України та пропонує їм безкоштовні квитки на потяги для переміщення по Франції.

Докладніше див. на урядовому сайті Франції.

Швейцарія

Швейцарія допомагає біженцям з України, надаючи їм безкоштовний проїзд, розміщення та підтримку на території країни.

Актуальну інформацію див. на вебсайті посольства Швейцарії.

Італія

Італія допомагає українським біженцям, надаючи їм дозвіл на проживання тривалістю в один рік.

Оновлену інформацію див. на урядовому сайті Італії.

Від 3 березня 2022 року українські біженці можуть звертатися до органів влади напряму:

  • 800938873
  • emergenza.ucraina@comune.roma.it

Італійські поліція та держава підготували брошуру з усією необхідною інформацією про в'їзд до Італії для українських біженців. Її можна знайти тут

Нідерланди

Починаючи з вівторка, 1 березня, кожна особа, що пред'являє український паспорт або ID-картку, може безкоштовно користуватися всіма видами громадського транспорту в Нідерландах, включно із усіма поїздами національного залізничного оператора NS. Якщо турнікети на станції закриті, біженцям потрібно звернутися в касу, щоб отримати безкоштовний денний проїзний квиток.

Бельгія

Національна залізнична компанія Бельгії (SNCB) підтримує біженців, які залишають Україну, пропонуючи безкоштовні квитки на потяги по всій території Бельгії та в її прикордонних районах.

Докладну інформацію про актуальну ситуацію див. на урядовому порталі Бельгії.

Розкривне меню справа:

Велика Британія

Залізнична компанія Eurostar оголосила, що громадяни України можуть безкоштовно переміщуватися до Великої Британії з будь-якої станції або зупинки Eurostar. Щоб отримати квиток, необхідно мати дійсну візу для в'їзду до Великої Британії та український паспорт.

Іспанія

Безкоштовне переміщення українських біженців всіма потягами Renfe та Renfe-SNCF по території Іспанії та до Франції чи з неї. У пунктах продажу квитків, сервісних центрах або касах Renfe необхідно пред'явити український паспорт або ID-картку.

Фінляндія

Як і інші країни Європи, Фінляндія продовжує термін дії свого дозволу на проживання до одного року (а, можливо, і до двох), завдяки чому люди отримують доступ до освіти, житла, ринку праці та соціальної допомоги.